
Po 25 rokoch telo začne starnúť pomaly. Príroda je teda usporiadaná, že po tejto vekovej známke je kolagén už slabo vyrobený, čo je zodpovedné za elasticitu a elasticitu pokožky. A vo veku 35 rokov sa známky starnutia stávajú čoraz viac a viditeľnejšie. Existujú však moderné laserové techniky, ktoré pomáhajú významne znižovať prejavy kožných zmien súvisiacich s vekom. Oladenie tváre pomocou lasera je schopné obnoviť pokožku, hladké vrásky, posilniť jej tón, utiahnite oválny tvár. Zistíme, čo to je - laserové omladenie kože tváre, ktorému je taký postup vhodný a kto nie, aké metódy sú dnes a aké môžu byť negatívne následky pre pacienta.
Ako je tvár omladením pomocou lasera
Existujú rôzne laserové metódy omladenia tváre, ale všetky sú spojené všeobecným princípom. Laserový lúč presne spadá do určitých oblastí pokožky a zahreje ich. Počas relácie sa odstránia horné vrstvy epidermy. Intenzívny teplotný účinok frakčného lasera CO2 stimuluje pokožku na výrobu kolagénu, spúšťa mechanizmus regenerácie a napína pokožku. Výsledkom je, že po niekoľkých mesiacoch pacient vidí, ako vyzerá laserové omladenie tváre - kvalita pokožky výrazne stúpa, jeho tvár je mladšia, vyzerá sviežo.Aký je laser pre omladenie
Metódy omladenia laserom sú schopné pracovať so skutočnými zázrakmi s pokožkou. Navyše hovoríme nielen o pokožke tváre, ale aj o krku, výstrihu, zadnej časti rúk, chrbta, koži okolo očí ,. To je to, čo laserové zariadenia sú schopné:- Odstránenie vrások.
- Eliminácia škvŕn senilných pigmentov.
- Eliminácia strečových značiek na tele.
- Odstránenie vaskulárnych nedostatkov.
- Zúženie pórov.
- Dávať tón pokožke.
Indikácie pre laserové omladenie tváre
Indikácie pre omladenie laserom sú zvyčajne estetické, pretože omladenie hardvéru pomocou laserového prístroja je výkonná technológia proti AGE. Medzi nimi:- Zmeny súvisiace s vekom v derme.
- Vzhľad vaskulárnych nedostatkov.
- Vlnenie pokožky, strata tónu a elasticity.
- Nerovnomerná pleť.
- Tupá pleť.
Kontraindikácie laserového omladenia

- Onkológia.
- Obdobie nesie dieťa.
- Laktačné obdobie.
- Kardiovaskulárne choroby.
- Choroby nervového systému.
- Choroby spojené s poruchami koagulácie.
- Depresívne stavy.
- Kožné infekcie.
- Herpes v aktívnom štádiu.
- Používanie fotosenzibilizátorov.
- Tendencia k tvorbe jaziev.
Môže laserové omladenie priniesť výsledok?
Laserové omladenie je vedecky odôvodnená metóda a neexistujú prípady, ktoré neprináša výsledok. V ľudskej koži sú cieľové molekuly, na ktoré nevyhnutne ovplyvňuje laserový lúč (hemoglobín, melanín). A je tu kolagén, inak by pokožka len zavesila. Preto je výsledkom vplyvu lasera vždy rovnaký - v koži, ktorý úmyselne začína bez mikrobiálneho zápalu, a vývoj tela je výroba nových stavebných prvkov kože (kolagénové vlákna).Populárne laserové omladenie metód
Metódy laserového omladenia možno rozdeliť do troch hlavných skupín:- Omladenie ablácie.
- Fotografia.
- Elososoolosition.
Vlastnosti metód hasenia tepla
Omladenie ablácie je účinná, ale skôr agresívna metóda ovplyvňovania pokožky. Laserový prístroj CO2 zahreje pokožku na 150 stupňov, intracelulárna tekutina sa rýchlo odparuje a kožné bunky v spracovanej oblasti sa spália. V tomto prípade sa okamžite začína proces regenerácie tkanív. Táto metóda sa v prípade potreby odporúča na odstránenie hlbokých jaziev a vrások, natiahnutých značiek. Koža sa lieči dlho a bolestne po takomto zákroku sa na nej objaví kôra, ktorá pacientovi prináša nepohodlie. V nulových rokoch sa objavil vylepšený laser CO2 - frakčný, ktorý starostlivejšie spracováva oblasti kože.Poľné laserové omladenie - Metóda jemnej ablácie
Frakčný laser CO2 postihuje iba špecifické oblasti kože, takže účinnosť metodiky zostáva vysoká, ale postup je menej bolestivý a traumatický. Tenké lúče tvoria laserovú mriežku, na pokožke zostáva frakčný vzor, ale lieči sa dostatočne rýchlo. Frakčná metóda sa odporúča na odstránenie vrások, pigmentových škvŕn, zúženie pórov, zlepšenie slabej pleti, laserové mletie mletia.Fotografické metódy
Špeciálne metódy laserového omladenia zahŕňajú fotografiu, táto technika zahŕňa použitie nižších teplôt a dlhších laserových lúčov. Fotografia sa odporúča od veku 25 rokov, umožňuje vám odstrániť prvé vrásky, zúžiť póry, utiahnite obrys tváre, eliminujte pigmentové škvrny, dávajte pokožke elasticity a čerstvého vzhľadu. Výsledok postupu - pokožka je mäkká, elastická, s rovnomerným odtieňom. Typy fotografií:- Hladký.
- Oodymium omladenie.
- Uhlíková hromada.
Technika ELOS
Technológia ELOS je založená na kombinácii svetlej energie a elektrického vysokofrekvenčného prúdu. Klasické laserové techniky používajú ľahká energia, ale technológia ELOS poskytuje hlbší efekt a zároveň šetrí. Výsledkom je vývoj prírodného elastínu a kolagénu v hlbokých vrstvách dermy, ktorá je zodpovedná za mládež kože. ELOS patrí k bezpečným metódam omladenia tváre, pretože účinok sa dosiahne v dôsledku rozdielu v teplote medzi „cieľom“ (melanín alebo hemoglobín) a tkanivami. To znamená, že zariadenie ELOS nepáli epidermis, ale intenzívne ju uzdravuje. Hlboko prenikajúci do pokožky ju impulz minimálne zraní. Po niekoľkých postupoch je pacient vyhladený vrások, tvár sa stáva mladšou a tónovanejšou, vekové škvrny, rozšírené nádoby zmiznú. Odporúča sa používať vybavenie ELOS pri riešení estetických problémov mužov a žien vo veku 30 rokov.Vedľajšie účinky omladenia laserovej tváre
Dôsledky po omladení tváre po laserovom omladení sa môžu prejaviť vo forme niektorých vedľajších účinkov:- Sčervenanie kože na mieste, kde bola spracovaná laserom (zvyčajne sa objaví, ak má pacient veľa plavidiel na tvári umiestnenom v blízkosti epidermy).
- Opuch na tvári (dôvod je rovnaký úzko umiestnený plavidlá, opuch zvyčajne trvá až 3 dni).
- Odlupovanie pokožky (vedľajší efekt prechádza po 1 až 3 dňoch, musíte pokožku zvlhčiť krémom).
- Smavenie ošetrenej oblasti kože (môže sa objaviť po odlupovaní a rýchlo zmizne).
- Precitlivenosť na kožu - zvýšená reakcia na slnečné svetlo, dotyk, zmeny teploty vzduchu (prechádza po 7 dňoch).
- Hyperpigmentácia (bunková reakcia na laserový lúč prechádza po 4 až 5 dňoch).
- Vyrábanie erytému (vyskytuje sa u ľudí trpiacich rosaceou, sa koná o rok s náležitou starostlivosťou.
- Vzhľad herpesu (objaví sa, ak je osoba náchylná na herpes, takže lekár odporúča brať preventívne lieky pred postupom).
- „Mramor“ tváre (vyskytuje sa s príliš hlbokým účinkom laserového lúča).
- Vzhľad demarkačnej čiary (keď je viditeľná hranica medzi spracovanou a nespracovanou zónou, odporúča sa napraviť situáciu ďalší postup mletia).
- Exacerbácia vyrážok na akné (vyskytuje sa v dôsledku zvýšenej prevádzky mazových žliaz, predpísaná antibakteriálna terapia).
- Vzhľad keloidných jaziev (objavuje sa s tendenciou k pacientovi k zjazveniu tkanív, si vyžaduje predĺženú liečbu).